Zakład Aktywności Zawodowej

Zakład Aktywności Zawodowej swoje codzienne działania kieruje do dorosłych osób z niepełnosprawnościami z miasta Białegostoku

i powiatu białostockiego, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym bądź znacznym według kodu 01-U, 02-P, 12-C oraz

z  niepełnosprawnością sprzężoną.

ZAZ wspiera samodzielność, niezależność i aktywność zawodową osób z  niepełnosprawnościami poprzez  tworzenie odpowiednich warunków do pracy i  przyjazną atmosferę. Daje wsparcie wszystkim, którzy chcą pozyskać i utrzymać zatrudnienie, umożliwiając im przede wszystkim korzystanie z poradnictwa, szkoleń zawodowych oraz pośrednictwa

Kadra obsługowo – rehabilitacyjna Zakładu Aktywności Zawodowej to ludzie z  pasją i ogromnymi pokładami empatii. W swojej codziennej pracy wykorzystuje innowacyjną metodę trenera pracy, która polega na wspieraniu a nie wyręczaniu osoby. Ten sposób pracy odróżnia nas od innych organizacji pozarządowych w  regionie.

 

 

 

 

 

Trenerzy  motywują do podejmowania aktywności zarówno w zakładzie pracy, jak i  poza nim. Pedagog prowadzi cykliczne spotkania grupowe, rozwijające funkcje poznawcze, kompetencje społeczne, ułatwiające radzenie sobie ze stresem i  konfliktami.

Każdy pracownik z orzeczeniem otrzymuje taką samą dawkę uwagi, zaangażowania, wszystko po to, aby odważnie stawiał swoje kroki w środowisku zawodowym, budował pewność siebie, dzielił doświadczeniem, zachęcał innych do podejmowania aktywności zawodowej, odkrywał swój potencjał, nazywał cele i  marzenia.

Stowarzyszenie My dla Innych, Organizator Zakładu Aktywności Zawodowej realizuje Umowę o dofinansowanie nr 1/ZAZ/PFRON/2015  przez Województwo Podlaskie kosztów działania Zakładu Aktywności Zawodowej ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Plakat informacyjny Państwowy Fundusz Celowy

https://mydlainnych.pl/wp-content/uploads/2022/12/plakat-PFRON.pdf

Stowarzyszenie My dla Innych, Organizator Zakładu Aktywności Zawodowej realizuje Umowę o dofinansowanie nr 1/ZAZ/BWP/16 ze środków samorządu województwa kosztów działania Zakładu Aktywności Zawodowej.

Plakat informacyjny Budżet Państwa

https://mydlainnych.pl/wp-content/uploads/2022/10/Plakat-informacyjny-Budzet-Panstwa.pdf

 

 

 

Sklep Charytatywny

Prosperujący w przestrzeni publicznej Sklep Charytatywny, zlokalizowany przy ul.  Antoniuk Fabryczny 34, jest tak naprawdę miejscem, w którym biją gorące serca białostoczan.

To tutaj spotykają się ludzie obdarzeni życzliwością, cierpliwością i uśmiechem. Każdego dnia do sklepu trafiają darowizny rzeczowe, a ręce pracowników nadają im „drugie życie”, dbając o segregację, ozonowanie, ułożenie na półkach, oznakowanie i sprzedaż.

Działalność sklepu promuje ideę recyklingu i działań na rzecz ochrony środowiska.

Każdy kupujący wspiera rehabilitację osób z  niepełnosprawnościami. To piękna i pożyteczna idea, która wśród mieszkańców cieszy się coraz większą popularnością.

Sklep Charytatywny otwarty jest od poniedziałku do piątku
w godzinach od 9.00 do 18.00,
w  soboty od 10.00 do 14.00.

Link do zakładki Sklepu Charytatywnego:

https://sklep.mydlainnych.pl

Sklep prowadzi własny profil na facebook pod adresem:

https://pl-pl.facebook.com/sklepcharytatywnymydlainnych/

 

Osoba do kontaktu w Sklepie Charytatywnym

Sylwia Jedlińska

790 426 439

Nasze pracownie

Przy ul. Siewnej 2 w Białymstoku działają prężnie rozwijające się pracownie:

  • pracownia pralnicza
  • pracownia recyklingu
  • pracownia fotograficzno – poligraficzna.

Pod okiem Trenerów pracy pracownicy z niepełnosprawnościami wykonują usługi na rzecz Klientów biznesowych i indywidualnych.

* pracownia pralnicza to miejsce, w którym świadczone są usługi prania i  maglowania. Specjalistyczny sprzęt, bezpieczne, atestowane środki piorące, dbałość o terminowość i wysoką jakość usług, każdego dnia zwiększa rzeszę zadowolonych Klientów.

* pracownia fotograficzno – poligraficzna – jest miejscem z ogromnym potencjałem. To tutaj powstają indywidualnie zaprojektowane dekoracje czy oprawa przyjęć okolicznościowych, jak zaproszenia ślubne, komunijne, listy gości, winietki na stół, pudełka na obrączki itp. ale również wizytówki, nadruki na koszulkach z bawełny etc. Dzięki  wykorzystaniu plotera laserowego, przeznaczonego do znakowania, grawerowania i wycinania  istnieje możliwość pracy w sklejce, dzięki czemu powstają oryginalne statuetki, ozdoby, podkładki pod kubki, napisy etc. Również z tego miejsca obsługiwany jest e-sklep.

* pracownia recyklingu – niezwykłe miejsce z niezwykłymi ludźmi. Umiejętności manualne pracowników ZAZ pozwalają na wyczarowanie rękodzieł, których surowcami są odzyskane tkaniny, banery reklamowe etc. To z nich powstają niepowtarzalne torby i poduszki, plecaki z dżinsu, zabawki,  łapacze snów z  koronek, plecionek, sznureczków.

Eko odpowiedzialność jest bliska idei działalności ZAZ, pozwala nadać jej nowy wymiar, wykraczający poza standardowe segregowanie śmieci. Jest przy tym mnóstwo radości i frajdy tworzenia czegoś nowego.

Ambasadorami Zakładu Aktywności Zawodowej są zadowoleni Klienci.

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia naszych miejsc pracy, poznania naszej kadry i nawiązania współpracy!

Telefon kontaktowy do pracowni
przy ul. Siewnej 2:

tel. 533 289 712