Poradnia psychologiczna

„Nie możemy niczego zmienić, póki tego nie zaakceptujemy.”

Carl Rogers

Każdy z nas może doświadczyć czasem momentów, z którymi trudno sobie poradzić samodzielnie.

Jeżeli masz poczucie, że coś Cię przerasta, nie radzisz sobie z emocjami, myślami, trudnościami, które wystąpiły na Twojej drodze – jesteśmy tu dla Ciebie.

Terapia to wspólna podróż pacjenta i terapeuty, w której terapeuta towarzyszy osobie, zapewniając jej bezpieczeństwo, szacunek i empatię, a celem tej tej drogi jest zrozumienie, akceptacja, dobre życie.
Oferujemy wsparcie psychologiczne, psychoterapię indywidualną i grupową. Terapia zawsze poprzedzona jest spotkaniem konsultacyjnym, podczas którego ustalane są potrzeby, oczekiwania i cele.

Poradnia psychologiczna prowadzi działania psychoedukacyjne:

1. Warsztat uwrażliwiający – Celem warsztatów jest zwiększenie u uczestników umiejętności
samowspółczucia i uważności na samego siebie, przy równoczesnym zmniejszeniu krytyki
wewnętrznej i poczucia izolacji.
2. Warsztat antystygmatyzacyjny “Rozmowy niecodzienne” – warsztat skierowany do różnych grup społecznych ale i osób indywidualnych, gdzie można dowiedzieć się jak funkcjonować, aby nie stygmatyzować i nie dyskryminować osób z trudnościami natury zdrowia psychicznego. Warsztat prowadzony w postaci żywej biblioteki, gdzie osoby doświadczające kryzysu dzielą się własnym doświadczeniem.
3. Integracyjne warsztaty artystyczne dla osób w kryzysie – cykl spotkań tematycznych z
wykorzystaniem arteterapii, wspólne wykonywanie prac różnymi technikami mogą być tematyczne typu dary jesieni, stroiki świąteczne itp.
4. Pomoc i wsparcie osoby w kryzysie : “Diagnoza i co dalej?”– Spotkanie/warsztat dla studentów,mprzyjaciół, rodziców, rodzin oraz samych osób opuszczających szpitale/oddziały. Psychoedukacja pozwalająca zauważyć pierwsze symptomy choroby i szybko zareagować; gdzie szukać pomocy. Dowiesz się jak skutecznie wspierać osobę w kryzysie; zadbać o siebie, gdy doświadczasz trudności emocjonalnych, budować wspierającą społeczność, w której Ty i inne osoby będziecie się czuć na tyle bezpiecznie, by mówić o swoich problemach i szukać odpowiedniego wsparcia.
5. Trening Umiejętności Społecznych – grupowa forma pracy z osobami, które doświadczają trudności społecznych. Podczas zajęć uczestnicy i uczestniczki uczą się/utrwalają umiejętności społeczne niezbędne w codziennym funkcjonowaniu, dzięki pracy w małej grupie można przećwiczyć i utrwalić nowe umiejętności w bezpiecznym środowisku. Zajęcia TUS skierowane są do każdej osoby, która ma szeroko rozumiane trudności w funkcjonowaniu społecznym, m.in. posiada zaburzenia ze spektrum autyzmu (autyzm, zespół Aspergera), jak również dla osób z diagnozą ADHD. Zajęciami TUS obejmuje się również osoby, które doświadczyły choroby psychicznej, jako element terapii i rehabilitacji.
6. Trening uważności – rozwój samoświadomośći, samowspółczucia, samorozwój, emocje w ciele.
7. Warsztaty dla rodziców/Konsultacje dla rodziców – jak wspierać dzieci/jak budować relację rodzic – dziecko/jak radzić sobie z emocjami dziecka/macierzyństwo/adaptacja przedszkolna/szkolna.
8. Trening orientacji przestrzennej i mobilności – zajęcia prowadzone w formie indywidualnych
treningów, adresowane do osób z dysfunkcją wzroku, które potrzebują wsparcia w obszarze
samodzielnego i bezpiecznego poruszania się.

 

 

Zdjęcie poczekalni po lewej stronie stoi kanapa. Przy niej dywan a na nim stolik. Obok kanapy stoi lampa podłogowa. Po prawe stronie znajduje się wieszak na ubrania

Dane kontaktowe:

Poradnia Psychologiczna My dla Innych

ul. Kolejowa 12/1
15-701 Białystok

tel: 577 430 517
e-mail: poradnia@mydlainnych.pl

 

Oferujemy bezpłatny udział w grupach wsparcia:

– dla osób w kryzysie zdrowia psychicznego,
– dla rodzin osób chorujących/w kryzysie zdrowia psychicznego.

Zajęcia prowadzone są przez dwóch terapeutów i obywają się średnio raz w miesiącu.

Ilość miejsc jest ograniczona.